Komunální volby 2026 v Plavech: Kompletní výsledky a složení nového zastupitelstva
Volební účast dosáhla 57,83 %, když k volebním urnám přišlo 480 z celkového počtu 830 zapsaných voličů.
Volební účast podle jednotlivých okrsků
| Ukazatel | Okrsek č. 1 | Okrsek č. 2 | Celkem |
|---|---|---|---|
| Počet zapsaných voličů | 440 | 390 | 830 |
| Vydané obálky | 248 | 232 | 480 |
| Volební účast | 56,36 % | 59,49 % | 57,83 % |
| Odevzdané obálky | 248 | 232 | 480 |
| Lístky s platným hlasem | 241 | 231 | 472 |
| Platné hlasy kandidátům | 2 282 | 2 350 | 4 632 |
Vyšší volební účast byla zaznamenána ve volebním okrsku č. 2, kde dosáhla 59,49 %. V okrsku č. 1 přišlo hlasovat 56,36 % oprávněných voličů.
Výsledky voleb podle jednotlivých okrsků
Volební okrsek č. 1
| Kandidující sdružení | Počet hlasů | Podíl hlasů |
|---|---|---|
| SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC | 1 626 | 71,25 % |
| PRO BUDOUCNOST OBCE | 656 | 28,75 % |
| Celkem | 2 282 | 100 % |
V okrsku č. 1 získalo sdružení SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC 1 626 hlasů, zatímco sdružení PRO BUDOUCNOST OBCE obdrželo 656 hlasů. Rozdíl mezi oběma sdruženími činil 970 hlasů.
Volební okrsek č. 2
| Kandidující sdružení | Počet hlasů | Podíl hlasů |
|---|---|---|
| SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC | 1 346 | 57,28 % |
| PRO BUDOUCNOST OBCE | 1 004 | 42,72 % |
| Celkem | 2 350 | 100 % |
V okrsku č. 2 byly výsledky obou kandidujících sdružení vyrovnanější. Sdružení SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC získalo 1 346 hlasů a sdružení PRO BUDOUCNOST OBCE 1 004 hlasů. Rozdíl činil 342 hlasů.
Zajímavostí je, že sdružení PRO BUDOUCNOST OBCE získalo v okrsku č. 2 o 348 hlasů více než v okrsku č. 1, přestože zde přišlo hlasovat méně voličů.
Celkové výsledky voleb v obci Plavy
Po sečtení hlasů z obou volebních okrsků jsou konečné výsledky následující:
| Kandidující sdružení | Okrsek 1 | Okrsek 2 | Celkem | Podíl hlasů | Mandáty |
|---|---|---|---|---|---|
| SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC | 1 626 | 1 346 | 2 972 | 64,16 % | 7 |
| PRO BUDOUCNOST OBCE | 656 | 1 004 | 1 660 | 35,84 % | 4 |
| CELKEM | 2 282 | 2 350 | 4 632 | 100 % | 11 |
Sdružení SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC získalo 7 mandátů, sdružení PRO BUDOUCNOST OBCE získalo 4 mandáty.
V nově zvoleném jedenáctičlenném zastupitelstvu tak bude mít sdružení SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC sedm zástupců a sdružení PRO BUDOUCNOST OBCE čtyři zástupce.
Přehled výsledků všech kandidátů
Kandidátní listina č. 1 – PRO BUDOUCNOST OBCE
Sdružení získalo celkem 1 660 hlasů (35,84 %) a 4 mandáty.
| Č. | Jméno a příjmení | Počet hlasů | Zvolen/a |
|---|---|---|---|
| 1 | Martin Makovec | 152 | Ne |
| 2 | Veronika Mrovčáková | 167 | ANO |
| 3 | Ing. Milan Prajzler, DiS. | 168 | ANO |
| 4 | Ing. Michaela Mužíčková | 154 | Ne |
| 5 | Luboš Jodas | 161 | Ne |
| 6 | Marek Franc | 123 | Ne |
| 7 | Ing. Martina Vacková | 150 | Ne |
| 8 | Lukáš Sládek | 106 | Ne |
| 9 | Bc. Petr Bažant | 137 | Ne |
| 10 | MDDr. David Balatka | 170 | ANO |
| 11 | Bc. Lukáš Lejsek | 172 | ANO |
Kandidátní listina č. 2 – SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC
Sdružení získalo celkem 2 972 hlasů (64,16 %) a 7 mandátů.
| Č. | Jméno a příjmení | Počet hlasů | Zvolen/a |
|---|---|---|---|
| 1 | Ing. Milan Hloušek | 301 | ANO |
| 2 | Petr Brezar | 304 | ANO |
| 3 | Bc. Jaromír Bulva, DiS. | 247 | ANO |
| 4 | Aleš Kubát | 280 | ANO |
| 5 | Miroslava Králová | 285 | ANO |
| 6 | Bc. Luděk Červinka | 299 | ANO |
| 7 | Vendula Prousková | 250 | ANO |
| 8 | Vladimír Nesvadba | 289 | Ne |
| 9 | Bc. Vendula Macounová | 236 | Ne |
| 10 | Roman Matoušek | 237 | Ne |
| 11 | Martina Borovská | 244 | Ne |
Nově zvolené zastupitelstvo obce Plavy
Na základě konečných výsledků komunálních voleb 2026 získali mandát následující kandidáti:
SPOLEČNĚ PRO NAŠI OBEC – 7 mandátů
Ing. Milan Hloušek
Petr Brezar
Bc. Jaromír Bulva, DiS.
Aleš Kubát
Miroslava Králová
Bc. Luděk Červinka
Vendula Prousková
PRO BUDOUCNOST OBCE – 4 mandáty
Veronika Mrovčáková
Ing. Milan Prajzler, DiS.
MDDr. David Balatka
Bc. Lukáš Lejsek
Zdroj: Český statistický úřad – oficiální výsledky komunálních voleb konaných ve dnech 9.–10. října 2026, obec Plavy.
Poznámka: V komunálních volbách mohl volič udělit až 11 hlasů. Uváděné procentní podíly kandidujících sdružení proto představují podíl ze všech platných hlasů udělených kandidátům, nikoli podíl z počtu hlasujících voličů.


