Obsah

Ohlédnutí za vodáckými závody na Kamenici 23. - 24.4.2022

Typ: ostatní
Ohlédnutí za vodáckými závody na Kamenici 23. - 24.4.2022 1 Po dvouleté odmlce přivítala naše obec opět vodáky. O víkendu 23. a 24. dubna byly Plavy pořadatelskou obcí spolu se Svazem vodáků České republiky již tradičních závodů na řece Kamenici Českého poháru v raftingu R4, jejichž součástí byla soutěž raftů O pohár Obce Plavy.

Kromě zmiňovaného závodu raftů se jel i nominační závod Českého svazu kanoistů - sjezd na divoké vodě.

Závod raftů byl odstartován v sobotu v 11 hodin v Haraticích, do cíle před splavem v obci Jesenný museli závodníci zdolat trasu dlouhou více jak 5 km. Jely se kategorie muži, ženy, dorostenci a dorostenky do 23 let, master muži a master ženy. Hlavní sobotní závod doprovázela po celý den modrá obloha bez mráčků, břehy Kamenice byly lemovány skupinkami sportovních nadšenců, příjemné zázemí s občerstvením zajistili místní plavští hasiči, kterým patří obrovský dík.

V nabídce jídelníčku nemohl chybět tradiční guláš, polévka, grilovaná uzenina, párky v rohlíku a sendviče. První soutěžní den byl zakončen vyhlášením výsledků v 17 hodin na hřišti Haraticích, kde starosta Milan Hloušek spolu s paní místostarostkou Renatou Šťastnou a ředitelem závodů Liborem Peškou předali ceny vítězům v jednotlivých kategoriích včetně pohárů a skleněných plaket.

I nedělní závod v jednotlivých kategoriích závodníci absolvovali úspěšně bez zranění, tentokrát již po vyhlášení výsledků v cíli v obci Jesenný mohli spokojeně odcestovat do svých domovů s pěknými zážitky s příjemně stráveného víkendu na Kamenici.

Všichni společně se již těšíme na příští ročník Rafting Kamenice Plavy 2023.

foto (autoři: rafty Václav Kolář, lodě - Aleš Berka)