Obsah

Sklářský víkend na Krásné

Sklářský víkend na Krásné 1 U sklářských stolů a kahanů se sejdou řemeslníci a sklářští odborníci. Stejně jako v minulých letech uvidíte přímo na místě, jak za šlehajícími plameny se z tavícího skla rodí křehká krása, odlišná a jedinečná u každého z mistrů. Uvidíte i rytce, ale i korálkářky, drátenici, aj.

Datum konání: 14. 10. 2023 - 15. 10. 2023 začátek od 09:00

Místo konání: Kittelův dům, Pěnčín - Krásná, Pěnčín

Typ akce: historické akce - ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 1.3 dní

Řemeslníci budou své dílo předvádět, ale i přímo prodávat. Lidé si tak mohou zakoupit skleněné figurky, ozdoby, praktické výrobky, šperky, bižuterii i jiné dárky, a to s příběhem o autorovi. V suterénu Kittelova domu jsou k vidění skleněné objekty: Válce jako symbol - Rozměry, poměry, prostory - Zlatý poměr posvátné geometrie, autorkou výstavy je mladá sklářská výtvarnice Josefína Váchová. Dvoudenní akce je navíc obohacena v sobotu o zajímavou přednášku PhDr. Vl. Jakouběové s historického odkazu J. V. Scheybala. V neděli odpolední program zpestří hudba oddychové místní kapely.
Akce vznikla před pár lety z iniciativy paní Jiřiny Štrynclové, která celý život sklářské řemeslo vyučovala a navíc je nositelkou certifikátu Mistr řemeslné výroby Libereckého kraje. V Kittelově domě má své zázemí a během celého roku figurkářství na kahanu předvádí. Přijďte nahlédnout českým sklářům ´pod ruce´  a popřípadě si vy nebo vaše děti můžete některé sklářské techniky vyzkoušet. 
 


Vytvořeno: 12. 10. 2023
Poslední aktualizace: 12. 10. 2023 12:53